Kategorie sklepu


Artykuły

Wybierz dział

Dane kontaktowe
Dbaj o zdrowie
tel.: (0) 728751776, godz. 8:00-16:00
Informacja handlowa
mail.: dbajozdrowie@interia.pl
więcej »
Zaloguj się

nie pamiętam hasła!
zarejestruj się

  • Do każdego zamówienia Klient otrzymuje dowód zakupu
  • Inpost - Paczkomaty
  • Darmowa wysyłka

Diosmina

Wskazania do suplementacji diosminy: żylaki kończyn dolnych, spowodowane przewlekłą niewydolnością żylną, pękające naczynka, tzw. pajączki, zewnętrzne i wewnętrzne żylaki odbytu, obrzęk limfatyczny.

DIOSMINA

 

Diosmina jest naturalnym flawonoidem, występującym w cytrusach, głównie w gorzkiej pomarańczy. Wykazuje działanie ochronne na naczynia żylne, zmniejszając przepuszczalność oraz zwiększając napięcie żył. Diosmina przyczynia się do zmniejszenia bólu łydek, obrzęku nóg, uczucia ciężkości oraz do przyspieszenia gojenia się owrzodzeń żylnych.

 

Funkcje diosminy:

Diosmina stosowana jest w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Przyczynia się do zwiększenia napięcia ścian żylnych, zapobiegając zastojowi krwi w układzie żylnym. Ma również za zadanie zapewniać ochronę krążenia kapilarnego i blokować reakcje zapalne (6). Działa przeciwobrzękowo, poprawia drenaż limfatyczny dzięki nasileniu perystaltyki naczyń chłonnych i poprawę przepływu limfy (1). Diosmina przyczynia się do zmniejszenia podatności na pękanie małych naczyń krwionośnych. Stosuje się ją do leczenia różnych chorób naczyń krwionośnych, w tym hemoroidów, żylaków czy słabego krążenia w nogach. W postaci zmikronizowanej, diosmina jest łatwiej rozpuszczalna w sokach trawiennym i dzięki temu lepiej wchłanialna z przewodu pokarmowego (4).

 

Diosmina:

- przyczynia się do wzrostu napięcia ściany naczyniowej,
- działa przeciwobrzękowo,
- uszczelnia naczynia krwionośne.

 

Wskazania do suplementacji diosminy:

- żylaki kończyn dolnych, spowodowane przewlekłą niewydolnością żylną,
- pękające naczynka, tzw. pajączki,
- zewnętrzne i wewnętrzne żylaki odbytu,
- obrzęk limfatyczny.


Czytaj również:

powrót »